Наверх

Як вибрати шкільний ранець

20 августа 2013 - Елена Тимофеева

УКР | РУС

Наближається Перше вересня, тому пора купувати все необхідне дітям-школярам. Особливо важливо заздалегідь підготуватися до навчального року батькам першокласників, адже початок навчання саме по собі досить напружений період, і немає сенсу ускладнювати собі життя вибором шкільного приладдя в останній момент.

як вибрати шкільний ранець

Почати, безумовно, слід з покупки шкільного ранця. Неправильний вибір цього важливого предмета може призвести до порушень постави у дитини, додаткового навантаження на здоров'я, постійних болів в спині, м'язах і головним болям, а також хронічній втомі.

Відзначимо також, що купувати ранець треба заздалегідь і разом з дитиною. Важливий і етап примірки, і симпатії самої дитини. Не кажучи вже про те, що школяр повинен заздалегідь познайомитися зі своїм ранцем, визначитися, куди і як він буде складати шкільне приладдя відрегулювати довжину лямок, навчитися правильно носити ранець.

Як же батькам вибрати "правильний" шкільний ранець?

1. Розмір шкільного ранця повинен відповідати віку та росту дитини. Ранець за шириною не повинен перевершувати ширину плечей дитини. Ідеальний варіант: ранець не видно спереду, вище рівня плечей, а дно ранця знаходиться на рівні попереку школяра.

2. Лямки повинні бути широкі (не менше 4 см) і регульовані по довжині. Буде корисною додаткова пара ременів на попереку, яка фіксує ранець надійніше і попереджає появу болю і втоми.

3. Спинка ранця має бути жорсткою, матеріал на спинці бажано вибрати пористий або сітчастий, щоб спина дитини менше потіла. Найкращий варіант — ортопедична спинка, що враховує розподіл навантаження на хребет і його фізіологічну форму.

4. Ранець повинен мати багато кишень і відділень, щоб для всіх шкільних приналежностей знайшлося окреме і зручне для дитини власне місце. Корисні не тільки внутрішні, а й зовнішні відділення та кишені.

5. Форма ранця має бути прямокутною, каркас жорстким, дно — жорстким і вологостійким. Ранець не повинен м'ятися і деформуватися при використанні.

школярі

6. Матеріал ранця має бути міцним, стійким до вологи і бруду. Бажано, щоб колір ранця був яскравим, не менше 20% поверхні були флуоресцентних кольорів; а сам ранець обов'язково повинен містити якомога більше світловідбивних елементів, щоб школяр був добре помітний на дорозі.

7. Зверніть увагу на безпеку і практичність ранця: шви повинні бути міцними, деталі — без гострих кінців та задирок, замки — надійними і легко розстібаються.

8. Шкільний ранець не повинен бути важче 1,3 кг; а загальна маса ранця з усім вмістом (підручниками та шкільним приладдям) повинна становити не більше 10-15% від ваги самої дитини.

У процесі вибору шкільного ранця слід також враховувати нюанси.

— Не можна купувати шкільний ранець на виріст!

— Найкраще видно автомобілістам на дорозі жовтий і оранжевий кольори, тому бажано, щоб вони були присутні в забарвленні обраного ранця.

— Обов'язково запитуйте думку майбутнього школяра, прагніть врахувати його смаки та побажання, відобразити індивідуальність!

Дотримуючись цих простих рекомендацій, ви легко виберете своїй дитині-школяреві ранець, яким він буде охоче і дбайливо користуватися довгі роки.

Фотографії взяті з http://www.everystockphoto.comі http://www.morguefile.com.
 

Понравилась статья? Поделитесь:

Похожие статьи:

Як допомогти дитині адаптуватися до школи

Как помочь ребенку адаптироваться к школе

Как выбрать школьный ранец

Рейтинг: 0 Голосов: 0 2748 просмотров
Комментарии (0)

Нет комментариев. Ваш будет первым!

© All Rights Reserved. Дети скоро!
При цитировании материалов сайта прямая ссылка обязательна. Полное использование материалов запрещено.
Телеканал Надія Твоя Библия: Библия, ответы на вопросы, христианская библиотека.