Наверх

Як загартувати малюка?

13 марта 2012 - Ольга Ношин
Загартовувати малюка слід з перших днів життя. Ось прості поради, які допоможуть вам звести до мінімуму відвідини поліклініки з приводу застуди.

Комфортне середовище

Зону температурного комфорту складає діапазон між +18ºС і +22̊С, якщо відносна вологість повітря складає 60%. Якщо у вашій кімнаті температура не опускається нижче +18ºС — додаткового обігріву не потрібно, не піднімається вище +22ºС – додаткове охолодження теж зайве.

В панельних будинках, під час опалювального сезону, повітря в кімнаті пересихає, і у малюка з’являються проблеми з диханням. Якщо маєте можливість купіть ультразвуковий зволожувач повітря, якщо не маєте такої можливості – покладіть на батарею мокрий грубий махровий рушник. Слідкуйте, щоб він постійно залишався мокрим.

Кімнатні рослини теж добре зволожують повітря. Не забувайте регулярно провітрювати кімнату – по 10-15 хв щогодини. Якщо температура повітря на вулиці піднялась вище +10ºС – залишайте вікно на ніч привідчиненим, або відчиняйте кватирку. Дитина спатиме спокійно і довго.

Комфортне купання

Купайте малюка в тій же кімнаті, де він перебуває постійно, і знову ж, не опалюйте кімнату (чи кухню) додатково. Температура води у ванночці повинна бути не вище +36º +37ºС. Якщо малюку не комфортно – зменшіть температуру; рідко дитина плаче, бо вода захолодна – частіше вона для неї загаряча.

Не доливайте гарячу воду в процесі купання, купайте доти, доки вода не вистигне (приблизно це займе 20 хв).

Після купання ополосніть малюка водичкою на один градус холоднішою, ніж у ванні на момент закінчення купання (дитячий термометр для води, який плаватиме у ванночці під час купання, підкаже вам потрібну температуру).

Пам’ятайте, що ополіскування слід починати з голівки, адже саме цей прийом активує гіпоталамус, який виконує роботу центру терморегуляції, і прохолодна вода не зашкодить організму дитини.

Після купання дитина повинна залишатись у приміщенні з тією ж температурою, яка була під час купання. Витріть малюка рушником, ватними джгутиками промокніть носик і вушка, навіть якщо ви впевнені, що водичка до вух не потрапляла. Полотняна чи трикотажна шапочка знадобиться лише малюкам з «шикарною зачіскою», і лише на одну годину. «Лисі пупси» обійдуться й без шапки.

Обов’язково після водних ванн слід провести повітряні, тривалістю 15-20 хв, в цей час можете погодувати вашого малюка.

Як часто купати малюка

Тепер про частоту купань. Якщо ви проживаєте в місцевості з теплим кліматом, купати малюка слід щодня. Але в місцевості з помірним та прохолодним кліматом частоту купань слід зменшити.

На поверхні шкіри знаходиться ліпідний шар, який має кислу реакцію – він захищає організм від проникнення бактерій і вірусів. «Контакт шкіри людини з водними розчинами та миючими засобами які містять ПАР (поверхнево-активні речовини) викликає зниження кількості загальних ліпідів та зміну рН на її поверхні. При цьому на шкірі значно зменшується вміст амінокислот, їх фон відновлюється через 48–72 год або ще пізніше.

Підвищення рН шкіри та різке зниження кількості ліпідів викликають погіршення функціонального стану шкірних покровів, що в умовах тривалої дії ПАР може призвести до розвитку дерматитів» (Токсикологічне дослідження синтетичних миючих засобів на основі поверхнево-активних речовин. І.В. Мудрий, д.м.н., В.Д. Чміль, д.б.н. Інститут екогігієни і токсикології ім. Л.І. Медведя, м. Київ).

"Новонароджена" клітина має рH 7,3; в процесі дозрівання і старіння її рH підвищується до 6,4. Виробник найкращого мила для немовлят на упаковці заявляє, що рH його продукту нейтральний (рH 5,5). Враховуючи різницю в цих значеннях краще знизити частоту купань з миючими засобами до одного на три дні. Звичайно, підмивати малюка слід щоразу коли змінюєте підгузник.

Комфортне харчування

Температура їжі не повинна перевищувати +40ºС. Оптимальною є температура +36ºС +37ºС (всім відомий простий тест – їжа нанесена на внутрішню сторону передпліччя не повинна викликати дискомфорту). Пиття повинно бути кімнатної температури, його не потрібно додатково підігрівати. Нагадаємо, що нормальною кімнатною температурою є діапазон +18-22̊С.

Ось кілька простих правил. Дотримуйтесь їх і забудьте про застуди. Нехай ваші малюки будуть здорові.

Понравилась статья? Поделитесь:

Похожие статьи:

Олія: не все золото, що блищить

Як розібратись у аналізі сечі

Страшне слово — алергія

Яка олія корисніша?

Опіки - гарячі пригоди!

Рейтинг: 0 Голосов: 0 4953 просмотра
Комментарии (0)

Нет комментариев. Ваш будет первым!

© All Rights Reserved. Дети скоро!
При цитировании материалов сайта прямая ссылка обязательна. Полное использование материалов запрещено.
Телеканал Надія Твоя Библия: Библия, ответы на вопросы, христианская библиотека.