Наверх

Плід духа (молодіжна сценка)

6 октября 2015 - Александра Тайлер

ПЛІД  ДУХА

(Сценка для молоді на 2 дії)

Ведучий: Протягом минулого кварталу ми з вами досить глибоко вивчали плід Духа, та його прояви.  З того моменту нашого життя, коли ми прийняли Христа в своє серце, Дух Святий потроху змінює риси нашого егоїстичного характеру на Свій образ. Та, на жаль, ми не завжди до цього готові, тому деякі дефекти нашого характеру проявляються у житті, як би ми цього не намагались позбутися.

У даній сценці ми намагалися зобразити це так, як дозволила нам уява. У кожного з героїв відсутня, здавалося б, лише 1 з 9 характеристик Плоду Духа. Але можна проаналізувати, що б з цього вийшло у реальному житті.  Ми, звичайно, віримо, що у нашій церкві такого не трапляється.  Та, якщо раптом хтось із вас ненароком побачить власну помилку, будьте певні – Господь допоможе цього позбутися. Сподіваємося, що при цьому ми  бачитимемо лише власні помилки. Отож, дивимося і аналізуємо.

Герої (8):     Молодіжний лідер -Л (анти-віра), ворог –В (відриває пелюстки), 1 молода людина -1 (анти-лагідність), 2 молода людина -2 (анти-стриманість),  3 молода людина -3 (анти-милосердя),  4 молода людина -4 (анти-добрість),  5 молода людина -5 (анти-довготерпіння),  хвора сестра — С (анти-радість, анти-мир). (у всіх відсутня любов)

Дія І

Л: — Ось, наша молодіжна зустріч, фактично, підійшла до кінця і у нас залишилась…ну, як би це назвати?.. ще одна дуже важлива справа (тихо: хоча б хтось погодився, хоча, я в це не вірю …)… люба молодь, повірте, це дуже важливо! (тихо: чому я так в цьому впевнений?).

(В. надриває пелюсток «віра»).

1: — Ну от! Знову починається! Так завжди: коли вже хочеш звідси піти, обов’язково виникають якісь «важливі справи». У них все завжди важливе, і все «горить». Знову зараз скажуть розібрати газети, або афіші якісь, або друга запросити… (В. надриває пелюсток лагідності).

2: — Ну що там за справа? Кажіть вже! Скільки можна чекати? (В. надриває «стриманість»).

5: — Не кричіть! І без того голова болить. (В. надриває «довготерпіння»)

3: — Тільки б не газети роздавати. Терпіти не можу до людей ходити, вмовляти їх («милосердя»)

4: — Угу…їм безкоштовно пропонуєш, а вони…(махнув рукою)… краще гроші за газети брати, менше жертвувати прийдеться…. («добрість»)

2: (до 3-го): — Та тихо ти, не відволікай! (до Л): ну кажи вже, нарешті! («довготерпіння»)

4 (тихо):  — А що? Економити треба на всьому…(«добрість»)

Л: — Так ось, справа ця дуже важлива. Ви ж знаєте, як Христос чекає від нас, щоб ми Йому послужили (тихо: здається, так) (В. надриває «віру»), щоб ми служили іншим людям…особливо, якщо це стосується наших братів і сестер…

2: — Починається! Я краще одразу піду. Мені треба відпочити, заспокоїтися, вже голова  пухне від ваших балачок. Сходжу за «персеном» в аптеку, субота вже майже скінчилася… (непомітно зникає). (В – відриває пелюсток «стриманість» і кидає на підлогу).

5: — Чого це він пішов? В мене також голова болить, і нічого – відсидів цілу проповідь. Хм, ніхто нічого йому не сказав, я також піду. (тікає вслід за 2). (В – відриває «ДОВГОТЕРПІННЯ», кидає на підлогу).

Л: — І саме ця справа стосується нашої сестри, яка вже ось другу суботу пропускає служіння. Я не впевнений, («віра») але думаю, що ми маємо її відвідати.

3: — Цікаво, хто це? (всі оглядаються по сторонам)

1: — О ні, в гості я не піду. Тим більше до неї. Хто їй винний, що вона  не прийшла, напевно, знову в інтернеті сидить, або проспала до обіду, як завжди. Я ж її знаю… («лагідність»)

4: — Дійсно, не думаю, що вона нас гарно прийме, навіть чаю навряд чи запропонує, то чого нам туди іти? Хоче, мабуть, щоб ми їй гостинців принесли…а як же? («добрість»)

3: — Нічого ми їй не принесемо, після того, як вона мене минулого року образила навіть не хочеться до неї йти… («милосердя»)

1: — Точно, ніяких гостинців! нехай радіє, що ми власним дорогоцінним часом заради неї жертвуємо! (пощастило їй, що в суботу нічого робити не можна, завтра я б точно не пішов. (замріяно): своїм активним відпочинком я нізащо не пожертвую) («лагідність»).

4: — Ну, раз так… чаю можна вже точно не очікувати. Я піду прогуляюсь на свіже повітря. Це однозначно краще, ніж до хворих ходити…

4 виходить. («добрість» відриває повністю,  кидає на підлогу).

1, 3, Л: — До хворих?!!!

Л (злякано): — Ой, а я якось і не подумав. Можливо, дійсно не варто туди іти? Можливо це заразне? Я не хочу ніяких інфекційних захворювань! («віра»).

1 (обурено): — Та ні, слухай, ти зовсім наглієш? Це ж твій обов’язок, а не наш! Не хочеш іти – нас не треба було збирати. Зараз піду пастору розкажу, який у нас молод. лідер! («лагідність»)

3: — Я вам кажу: ніяка вона не хвора! сидить зараз в інтернеті, або, ще краще – за телевізором, свій улюблений серіал дивиться. Зловимо її на гарячому – і одразу на Церковну Раду (з хитрою усмішкою потирає руки).

1, Л (переглянулися):  — Ну, раз так – ідемо швидше, поки серіал не скінчився. («милосердя»)

Дія ІІ.

Стукають у двері, Х.С сумно відчиняє, дивується, мовчки їх запрошує.

Л, 1, 3 (здивовано): — Привіт, а що це ти…серіал не дивишся?! («лагідність»)

С (сумно):  — Та ні, ви що — субота ж.

3(підступно):  — А чого на служіння не приходиш? (розглядається по сторонам, щось шукає): чим ти тут, взагалі, займаєшся? («милосердя»)

С (сумно): — Та, щось, погано мені дуже. І  я дуже рада, що ви прийшли (без жодної посмішки). («радість»)

1: — Щось у мене підозри з’явилися! Це, напевно, докори  сумління тебе мучать – нагрішила багато…треба каятись! Ну, розкажи нам, що натворила – ми тобі допоможемо! («лагідність»)

С. пожимає плечима.

1: — Не хочеш – твої проблеми. Я хотів, як краще, а ти…живи так далі. Піду я, нема чого на тебе час витрачати!

1 втікає. (В. обриває «лагідність» і кидає на підлогу).

3: — Дивно… А що болить у тебе — живіт, голова? Може є температура, нежить?  (з острахом відійшовши подалі): щось інфекційне?! («віра»)

С: — Та ні, нічого не болить. Щось турбуюся дуже, якесь передчуття погане, думати ні про що хороше не можу. («мир»)

3: — я знаю, в чому твоя проблема. От ми до тебе прийшли – а ти? Не  посміхнулася, не запросила нас гарно (нібито ми до неї з радістю прийшли). («милосердя») Де  твоя радість? Ти нас бачити не рада?! Ну, чого ти так занепокоїлась? Де твій мир? Ти ж вчила уроки суб. школи, і знаєш, що це просто необхідно для християнина. («милосердя») (до лідера): правду я кажу?

Л (невпевнено):  — Угу. («віра»)

3: — От, і з гостями там не годиться. Навіщо ти його вигнала (показує на двері)?! («милосердя»)

С розгублено мовчить.

3 (ледь не кричить): — Ні, ну поясни мені! (до лідера): може ти поясниш, чому вона завжди мовчить? («милосердя»)

С: — Та ідіть ви вже всі, дайте мені спокою! («мир» відривається повністю, падає на підлогу).

3: — Ну, я і кажу, тут вже ніяка радість не допоможе! (виходить, грюкає дверима)

(В. обриває «милосердя», кидає на підлогу).

Л: — Ох, я так і знав, що з цього нічого доброго не вийде! (розгублено втікає).

(«віра» падає на підлогу)

С голосно ридає і тікає зі сцени.

(останньою падає «радість»)

ВЕДУЧИЙ:   Ось такі наслідки могла б принести наявність лише егоїзму у нашому характері. Як ви зауважили, серед характеристик Плоду Духа у нашій сценці, любов взагалі не було згадано. Адже, про яку любов можна говорити там, де відсутнє милосердя, довготерпіння, або добрість?

Кожна із ознак Плоду Духа – як особлива грань безцінного діаманту Божественного характеру, який ми прагнемо унаслідувати. За кожною із цих граней необхідно терпляче доглядати, адже, забувши про хоча б одну із них, ми занівечимо  увесь цінний діамант.

Отже, запросимо нашу молодь знову, щоб кожен детально нагадав про одну з цих граней у нашому характері, адже це так важливо.  

Зачитується текст посл. до Галатів 5:22,23: «А плід духа: любов, радість, мир, довготерпіння, добрість, милосердя, віра, лагідність, здержливість: Закону нема на таких!»

Понравилась статья? Поделитесь:

Похожие статьи:

Ви - сіль землі. Сценка на 5 дій

Новый год со снеговиками

Про любов - умовну і безумовну. Сценка на 1 дію

МУДРИЙ ПРАВИТЕЛЬ. Сценка на 1 дію

СЦЕНАРИЙ ДНЯ РОЖДЕНИЯ ДЛЯ МАЛЫШЕЙ (1-3 ЛЕТ)

Рейтинг: 0 Голосов: 0 4715 просмотров
Комментарии (0)

Нет комментариев. Ваш будет первым!

© All Rights Reserved. Дети скоро!
При цитировании материалов сайта прямая ссылка обязательна. Полное использование материалов запрещено.
Телеканал Надія Твоя Библия: Библия, ответы на вопросы, христианская библиотека.