Наверх

Правила Інтернет-безпеки для дітей

19 июля 2013 - Елена Тимофеева

УКР | РУС

Інтернет свюди проникає в наше життя, а діти ростуть набагато швидше, ніж ми помічаємо. Саме тому важливо навчити наших дітей правилам безпеки в Інтернеті.

батьки навчіть дітей правилам інтернет-безпеки

Приведем декілька рекомендацій для батьків, покликаних ознайомити дітей з загрозами Інтернету і привчити малят до безпечної роботи в ньому

1. Знайомство з Інтернетом слід починати досить рано, як тільки дитина проявить інтерес до комп'ютера. Якщо батьки не виступлять з ініціативою в цьому питанні, то дитина приступить до вивчення комп'ютера та Інтернету методом «наукового тику», що загрожує виникненням проблем.
 
2. На етапі знайомства з Інтернетом батькам потрібно провести ознайомчу бесіду, тобто не тільки показати, як користуватися Інтернетом, а й обговорити з дітьми, для чого він потрібен, коли буває корисний, яким функціоналом дитині можна користуватися. Важливо розповісти і про загрози та небезпеки Інтернету — у м'якій і доступній формі.
 
3. Необхідно встановити правила, що стосуються кількості часу, проведеного дитиною в мережі, і обговорити список сайтів, на які можна заходити, і список ігор, в які можна грати. У разі інтересу дитини до пошукових програмам, можна навчити його користуватися безпечними дитячими пошукачами.
 
4. Слід регулярно цікавитися тим, як дитина провела час в Інтернеті, чим займалася, на яких сайтах бувала, з ким спілкувалася. Важливо привчити малюка розповідати про будь-які моменти, що його турбують; заохочувати його задавати будь-які питання, які виникають в процесі роботи в мережі.
 
5. Необхідно наполегливо попереджати, фактично вселити дитині думку, що не все в Інтернеті — правда; що не всі люди говорять правду; що не на всіх сайтах правдива інформація; що не всі люди налаштовані доброзичливо. Коли дитина стане старшою, можна навчити його перевіряти інформацію, що здалася  їй недостовірною, за допомогою пошуковиків.
 
6. Слід ненав'язливо спостерігати за дитиною після того, як вона освоїла Інтернет — чи не з'явилася залежність, чи не віддає вона перевагу роботі в Інтернеті, чи не проводить в мережі занадто багато часу. У разі виникнення підозр про Інтернет-залежність, рекомендується проконсультуватися з психологом.
 
7. Фахівці з безпечної праці дітей в мережі радять батькам знаходитися поряд з дитиною під час Інтернет-сеансів до того моменту, як малюкам виповниться 6-7 років.

Зупинимося на кількох технічних аспектах, пов'язаних з інформаційною безпекою дитини в Інтернеті. Для забезпечення безпеки дитини в мережі батькам необхідно:

— Попередньо встановити антивірусні програми;
 
— Налаштувати фільтри браузера;
 
— Самостійно зареєструвати дитину на цікавих йому сайтах і соц.мережах, уникаючи імен і посилань на стать і вік;
 
— Регулярно міняти паролі скрізь, де вони потрібні, — паролі від електронної пошти, електронних гаманців, особистих кабінетів тощо;
 
— Перевіряти списки контактів дитини в чатах і соціальних мережах;
 
— Переглядати історію / журнал інтернет-браузера — на яких сайтах побувала дитина під час роботи в мережі.
 
Для того щоб у дитини не виникли напруженість і підозрілість, пов'язані з загрозами, що виходять з Інтернету, бажано обговорювати цю тему обережно і доброзичливо. Корисними будуть різні презентації, відеоролики та дитячі віршики, які доступні батькам в мережі.

дитина за комп'ютером

Які правила безпечної роботи в Інтернеті слід засвоїти дитині?

— Дитина повинна питати батьків про все незнайоме і незрозуміле, що зустрілися йому в процесі роботи!
 
— Не можна завантажувати і відкривати незнайомі файли або файли, прислані незнайомими людьми!
 
— Не можна розповідати про себе незнайомим людям — особливо це стосується особистої інформації, імені, прізвища, адреси, телефону і т.д.!
 
— Не можна відправляти незнайомим людям особисті фото — дитини і членів його родини!
 
— Не можна відправляти смс-повідомлення на незнайомі телефонні номери! (Попередньо їх можна перевірити в спеціальних Інтернет-сервісах)
 
— Не можна зустрічатися в реальності з людьми, з якими познайомився через Інтернет!
 
— Потрібно вести себе ввічливо і доброзичливо, уникати грубості!
 
— Якщо хтось образив або засмутив дитину, дитина має розповісти про кривдника батькам!
 
— У разі виникнення питань або проблем можна зателефонувати на безкоштовну лінію допомоги «Діти Онлайн».
Рейтинг: 0 Голосов: 0 7957 просмотров
Комментарии (1)
Соколовська # 26 февраля 2015 в 08:36 0
Дуже потрібна стаття у наш час. Велике дякую.
© All Rights Reserved. Дети скоро!
При цитировании материалов сайта прямая ссылка обязательна. Полное использование материалов запрещено.
Телеканал Надія Твоя Библия: Библия, ответы на вопросы, христианская библиотека.