Наверх

Вагітність по триместрах: що, як і чому?

16 июля 2013 - Лера Ахметова

УКР Ї РУС

токсикоз

Відомо, що тривалість середньостатистичної вагітності дорівнює дев'яти місяцям, тобто трьом триместрам. Прийнято вважати, що один триместр триває тринадцять тижнів. Що ж відбувається в організмі жінки і як розвивається малюк в кожний з періодів? Розглянемо докладніше.
 
Перший триместр дуже важливий для майбутнього малюка. У цей період нове життя в жіночому організмі тільки починає зароджуватися, і мама може відчувати на собі деякі дискомфортні ознаки вагітності. До середини першого триместру у майбутньої мами може початися токсикоз (або ранній гестоз) — стан, властивий тільки вагітним жінкам. Деякі вчені вважають, що токсикоз є захисною реакцією організму, яка відбувається в тому випадку, коли жінка не до кінця приймає свою вагітність, або ж відчуває страх і невпевненість. Інші фахівці спостерігають схильність до раннього гестозу у тих жінок, які мають проблеми з шлунково-кишковим трактом, нирками або печінкою. Також відомі випадки психосоматичного токсикозу. Таке явище пов'язане з сильним бажанням жінки завагітніти, і нудота настає ще до запліднення яйцеклітини.
 
Симптомами токсикозу, всупереч поширеній думці про часту блювоту, є, в першу чергу, нудота і легке нездужання. Саме ці симптоми найчастіше зустрічаються серед вагітних жінок. А ось блювота, болі в животі і різка відраза до запахів та їжі супроводжують майбутню маму набагато рідше. Ранній гестоз також може супроводжуватися слабкістю, шумом у вухах, тахікардією та запамороченням, іноді підвищеним слиновиділенням. І якщо нудота не потребує лікування і коректується дієтою, то блювота може бути симптомом більш серйозної недуги і викликати ускладнення перебігу вагітності. У цьому випадку слід обов'язково звернутися до лікаря за консультацією.
 
Але не варто забувати, що початок вагітності — це дивовижний процес метаморфоз і прекрасний, радісний час для жінки, яка готується стати мамою. У цей період добре якомога раніше усвідомити свою відповідальність не тільки за власне життя, але і за життя того, кого Ви носите в собі. І якщо до цього Ви вели не надто здоровий спосіб життя, то вагітність — хороша мотивація для початку усвідомленості.
 
У першу чергу мамі необхідно позбутися шкідливих звичок, якщо вони присутні. Про шкоду алкоголю і сигарет на організм ембріона написано вже достатньо, тому не будемо повторюватися. Однак не тільки ці звички несуть шкоду для здорового розвитку малюка. Раціон матері також дуже впливає на органи і системи, які закладаються в цей момент. Тому здорове харчування жінки дуже важливе для легкого протікання вагітності. Бажано відмовитися від продуктів, що містять велику кількість жирів, консервантів, барвників, цукру і штучних замінників. Найкраще дотримуватися збалансованої дієти, яка включатиме обов'язкове щоденне вживання свіжих овочів і фруктів! А ось вітамінні комплекси в таблетках багато фахівців не рекомендують застосовувати. Якщо ж Ваш лікар все ж призначив Вам вітаміни, то обов'язково стежте за своїми відчуттями і повідомляйте спеціалісту про будь-які нездужання і дискомфорт.
 
эмбрион, второй триместр
Другий триместр починається з чотирнадцятого тижня і має купу переваг! До цього моменту у малюка завершується закладення внутренніх органов, а також формування плаценти. І якщо Ви відчували нудоту під час першого триместру, то в другому триместрі, швидше за все, наступить довгоочікуване полегшення. Цей період майбутні мами зазвичай називають найбільш спокійним. Проходить занепокоєння першого триместру, жінка вже повною мірою відчуває своє становище і починає замислюватися над фізичною підготовкою до майбутніх пологів. Багато вагітних саме в цей період починають відвідувати басейн, займатися гімнастикою, а також виконують спеціальні вправи на фіт-болі. Всі ці види фізичних навантажень благотворно впливають не тільки на м'язи майбутньої породіллі, а й на психічне самопочуття жінки, розслабляючи і допомагаючи долати можливі страхи перед майбутніми пологами. У другому триместрі постарайтеся більше часу перебувати на свіжому повітрі і вести активний спосіб життя, не втомлюючись, а отримуючи насолоду від прогулянок і легких фізичних навантажень.
 
Ще одним приємним моментом другого триместру є відчуття ворушіння дитини. Зазвичай вже на 18-му тижні мама відчуває легкі постукування ручкою або ніжкою. Якщо Ви не відчули поштовхів на 18-му тижні, не хвилюйтеся. Почекайте ще пару тижнів і обов'язково прислухайтеся до малюка. Жінки, вагітні першою дитиною, зазвичай відчувають ворушіння трохи пізніше, ближче до двадцятої тижня.
 
Беременность по триместрам
І, нарешті, останній, третій, і самий томливий триместр. У цей період продовжується розвиток закладених раніше органів малюка і дозрівання всіх систем організму. Дитина набирає масу і мамі стає все важче ходити, збільшується навантаження на хребет, сечовипускання стають досить частими, особливо вночі. І якщо Ви досі не відвідуєте басейн, то варто поквапитися. Вода чудово знімає напругу і біль в спині і куприку, а спеціальні вправи допомагають підготувати м'язи живота і промежини до пологів. Плавати в басейні можна не боячись за здоров'я дитини, так як він надійно захищений пробкою з слизу. Як тільки Ви відзначите відходження пробки, заняття плаванням доведеться припинити і почати збирати сумки в пологовий будинок. З цього моменту Ви можете народити в будь-який день протягом двох-трьох тижнів.
 
Також часто в третьому триместрі мами відзначають ритмічні поштовхи в животі. Не варто хвилюватися, так відчувається гикавка дитини. Сигналом для хвилювання може послужити кровотеча і завмирання малюка. У цих випадках необхідно терміново звернутися до лікаря.
 
Доношена дитина може народитися, починаючи з 37-го тижня вагітності. До цього моменту бажано купити всі необхідні речі для пологового будинку і зібрати сумки. Але найголовніше — це налаштувати себе на те, що все пройде легко і успішно, адже малюк відчуває Ваш стан. Розмовляйте з малюком, відчувайте його і співпрацюйте під час пологів, адже саме від Вас, в першу чергу, залежить м'яка поява на світ ще однієї людини.
 
Фото взяті з http://www.dreamstime.com 
Рейтинг: 0 Голосов: 0 5433 просмотра
Комментарии (0)

Нет комментариев. Ваш будет первым!

© All Rights Reserved. Дети скоро!
При цитировании материалов сайта прямая ссылка обязательна. Полное использование материалов запрещено.
Телеканал Надія Твоя Библия: Библия, ответы на вопросы, христианская библиотека.