Наверх

Ліс у кімнаті

26 ноября 2024 - Ольга Ношин

Розглядаючи модні журнали, я завжди милуюсь прекрасними росинами які прикрашають інтер’єр. Такі оселі виглядають затишними і привітними. Так би хотілось і у себе вдома мати зимовий сад чи хоча б гарно оформити підвіконня. Проте у дитячій кімнаті слід продумувати кожну дрібницю, навіть таку як вазони з квітами.

Забруднення повітря дитячої кімнати загрожує здоров’ю дитини. Є рослини які не лише милують око, а й бережуть здоров’я людини. В атмосфері сучасних квартир присутні небезпечні хімічні сполуки. Меблі з ДСП ще довгий час виділяють пари формальдегіду, так само як і старіючий поролон у диванах і ліжках. Килимові покриття виділяють радіонукліди. Аміак, формальдегід, ацетон і все інше доводиться щодня вдихати у себе ж вдома. Деякі з них перетворюються із токсичних на нетоксичні й використовуються рослинами. Іншізв’язуються цитоплазмою клітин і стають неактивними. Речовини, що вміщують сірку, за допомогою коренів виділяються в грунт.

Як мама трьох дітей, я серйозно зацікавилась питанням мудрого облаштування зеленої зони помешкання. Посерфувавши у Інтернеті знайшла багато інформації про корисні рослини які слід вирощувати вдома.

Ліс у кімнатіРослини очищають повітря

Рекордсмен рослинного світу з очищення повітря — хлорофітум: його ефективність перевершує спеціально створені з цією метою технічні пристрої. З якихось, поки що невідомих, причин ця рослина асимілює шкідливі гази з феноменальною швидкістю. Декількох рослин цієї зеленої лілеї досить, щоб повністю очистити повітря від формальдегіду у квартирі середньої площі. За 24 години ця рослина рятує приміщення від мікробів і на 80% очищає повітря на кухні від окису вуглецю, що утворюється при роботі газової плити. Додаткове використання фільтрів, вміщених у грунт, ефективніше ліквідує шкідливі домішки в повітрі. Так, наприклад, введене в горщик із рослиною активоване вугілля помітно посилює очисні властивості хлорофітуму.

Рослини іонізатори повітря

Іноді у кімнаті повітря здається дуже важким, і річ тут не в браку кисню; катастрофічно бракує його негативних іонів, кількість яких, до речі, швидко зменшується, коли в кімнаті працює телевізор або комп’ютер. Зробити повітря свіжим і легким для дихання допоможуть кипарис, туя, криптомерія, цереус, кротон. Вважається, що найкраще збагачує повітря іонами сансев’єра. Крім того, ця невибаглива рослина швидко росте і має бактерицидні властивості.

Рослини підвищують вологість

У залізобетонних будинках вологість повітря дуже низька. Її відсоток у приміщенні такий самий, як і в… пустелі. Виправити ситуацію допоможе кімнатна рослина циперус. Вона збагачує повітря квартири великою кількістю вологи. Циперус сам дуже любить вологу, тому горщик із ним ставлять у піддон із водою. До речі, такі піддони з будь-якими вологолюбними рослинами добре мати в усіх кімнатах — вони чудово впливають на стан повітря. Водно-газовий обмін у помешканні покращують антуріум, маранта, а також монстера. Остання допомагає зосередитися, працюючи за комп’ютером, оскільки її енергетичні коливання здатні концентрувати наші думки.

Рослини захищають від радіації

Радіаційний вплив на організм допоможе нейтралізувати кактус. Але «колючки» потребують особливого догляду. Кактуси не люблять великої кількості вологи (адже завезені вони зі спекотних країн), тому їх потрібно лише зрідка збризкувати. Ще їх не можна довго тримати біля комп’ютера. Краще, якщо ця рослина отримуватиме добру порцію світла.

Рослини лікують - зелена аптечка

Ліс у кімнаті. Карликовий гранат

Бажано, щоб у домі ріс хоча б один кущ герані. Вона дезінфікує помешкання, насичує повітря тонким ароматом, здатним зміцнити нервову систему, допомагає при неврозах, безсонні, стресах, а також при онкологічних захворюваннях. Речовина гераніол, що виділяється рослиною, надає антивірусне і антибактеріальну дію. А ще герань поглинає чадний газ, відлякує мух і освіжає застояне повітря… Те, що герань допомагає при головному болю відомо було ще нашим предкам. Вона також знищує стафілококи і стрептококи, але алергікам тримати її в квартирі небезпечно.

Корисно мати у своєму кімнатному «зеленому» арсеналі й карликовий гранат (він стимулює імунну систему людини), та всю ту зелень, яку з задоволенням споживаємо влітку: петрушку, селеру, кінзу й кріп. Алое — справжня швидка допомога вдома. Промиті листки можна прикласти до рани, що кровоточить або інфікована. Сік алое допомагає при головних болях і застуді.

З вірусами й бактеріями також нещадно борються лавр, аглаонема, пілея Кадьє, дифенбахія, гібіскус, карликовий фікус, каланхое, хвойні, цитрусові, пеперомія. Мирт звичайний у 2 рази зменшує кількість хвороботворних мікроорганізмів у приміщенні. Розмарин лікує хронічний бронхіт, емфізему легень, бронхіальну астму, катар верхніх дихальних шляхів. Якщо в будинку є люди, які страждають цими недугами, тоді просто необхідно посадити у себе в оселі цю лікарську рослину, фітонциди якої є незамінною лікувальної терапією при легеневих і бронхіальних захворюваннях.

Не слід обділяти увагою й такі рослини, як цибуля і часник, які можна вирощувати в горщиках. Вони і дезінфікують, і значно покращують сон. Особливо рекомендують вирощувати їх у своїй спальні тим, хто схильний до різних кошмарних сновидінь.

Ліс у кімнаті. Агапантуса

А антибактеріальні властивості амариліса, агапантуса, зиферантеса, гіпеаструма, драцени настільки сильні, що від їх летючих фітонцидів деякі бактерії гинуть швидше, ніж від фітонцидів часнику.

Для посилення цілющих властивостей фітонцидних рослин не менше ніж 2 рази на тиждень у воду для поливу додають розчин глюкози (5 г на 5 л води) і біостимулятора гетероауксину (в аналогічній пропорції). 2 рази на місяць воду підкислюють аспірином (5 г на 1 л води).

Рослини виділяють кисень

Дякі рослини рослини виділяють у нічний час доби кисень. Це — каланхое, сансев’єра. Алое вночі виділяє кисень і поглинає вуглекислий газ, тому йому саме місце в спальні. А ще він знімає наелектризованість в квартирі.

Рослини вбирають хімічні сполуки

Фенол, що виділяється полімерними матеріалами й меблями, виготовленими з ДСП, поглинають спатифілум, сингоніум, солянум. Ці ж рослини, а також монстера, філодендрон, хлорофітум чубатий, нефролепіс, фікус Бенжаміна, драцена, плющ, шефлера, епіпремніум пірчастий поглинають одну з найбільш токсичних речовин у будинку – формальдегід, що з’являється в повітрі приміщень теж від полімерних матеріалів і меблів із ДСП. Швидкість знешкодження фенолу зросте, якщо обприскувати листя розчинами міді й заліза (залізо й мідь входять до складу мікроелементів удобрювальних сумішей).

Полімерні будівельні й оздоблювальні матеріали, розчинники лаків і фарб насичують наші квартири бензолом, толуолом, етилбензолом, ксилолом, циклогексаном. Від них нас рятують хлорофітум, драцена, сансевієрія трисмугова, плющ звичайний.Фікус Бенжаміна, антуріум, нефролепіс, дифенбахія знищують ксилол та толуол.

Із хімчистки разом з почищеним одягом у дім приносимо три- та чотирихлоретилен. Їх поглинають епіпремніум пірчастий, фікус Бенжаміна, плющ звичайний, сансевієрія трисмугова.


Аспарагус поглинає важкі метали. Антуріум, хризантема кущова, фікус Бенжаміна, драцена й азалія знищують аміак. Пил уловлюють усі рослини, особливо з пушком.

Обережно!

Перевірте, чи немає у вас в домі небезпечних рослин. До них відносяться деякі види опунцій з дуже дрібними колючками, вони моментально впиваються в шкіру й витягати їх дуже складно. Великі кактуси з великими й твердими колючками теж краще віддати від гріха подалі.

У нічний час зелені друзі активно поглинають кисень, завдаючи таким чином шкоди насамперед хворим на астму. Але це ще не все. Багато звичних для нас і нешкідливих на перший погляд рослин можуть викликати великі проблеми при попаданні в організм або на слизову дитини. Деякі кімнатні рослини можуть викликати алергічні реакції чи навіть отруєння в людей і домашніх тварин. Такими небажаними сусідами є дифенбахія (всі частини цієї рослини містять щавлеву кислоту, що викликає подразнення слизових оболонок), примула, або первоцвіт зворотноконічний (залозисті волоски його суцвіть виділяють речовину primin, яка може викликати подразнення ніжної й чутливої шкіри), вічноквітучий бальзамін (він хоч і тішить око яскравими барвами, однак його сік може викликати алергічну реакцію). До цього списку додаємо також молочаї, амарилліси, ягоди аспарагуса, гортензію, олеандри й кімнатний пекучий перець.

Горщики

Не варто тримати квіти у важких керамічних горщиках на підвіконні або полицях. Якщо малюк перекине на себе рослину, нехай вона вже краще буде в легкому пластиковому кашпо. А от горщики на підлозі для великих рослин повинні бути якомога масивніші.

Понравилась статья? Поделитесь:

Похожие статьи:

Опіки - гарячі пригоди!

Олія: не все золото, що блищить

Як розібратись у аналізі сечі

Зелена аптечка

Яка олія корисніша?

Рейтинг: 0 Голосов: 0 13824 просмотра
Комментарии (0)

Нет комментариев. Ваш будет первым!

© All Rights Reserved. Дети скоро!
При цитировании материалов сайта прямая ссылка обязательна. Полное использование материалов запрещено.
Телеканал Надія Твоя Библия: Библия, ответы на вопросы, христианская библиотека.